Mistrzostwa szkoły w piłce koszykowej dziewcząt klas V-tych

W marcu bieżącego roku dziewczęta klas piątych rozegrały w szkolnej sali gimnastycznej turniej piłki koszykowej. Klasy reprezentowały ośmioosobowe zespoły. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym. Wszystkie mecze składały się z trzech 10-minutowych części. Zawodniczki miały prawo udziału w dwóch częściach gry. W turnieju zdobyto 140 punktów ( klasa VA – 42 pkt., klasa VB – 92 pkt., klasa VC – 76 pkt., klasa VD – 30 pkt.).

Klasa VB wygrała wszystkie mecze i zajęła I miejsce. Klasa VA bardzo wysoko przegrała z VB. Pozostałe spotkania wygrała i zdobyła II miejsce w turnieju. Klasa VC przegrała niewielką różnicą punktów ( 4 pkt.) z klasami VA i VB. Zwyciężyła pewnie z VD i zajęła III miejsce. Ostatnie miejsce w turnieju przypadło klasie VD, która mimo małej liczby dziewcząt w klasie najliczniej wzięła udział w Mistrzostwach Szkoły. Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratuluję wszystkim zawodniczkom udziału w turnieju.

Galeria…