Mistrzostwa szkoły w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt klas V

W czerwcu na nowych obiektach sportowych naszej szkoły rozegrano zawody dziewcząt klas V w czwórboju lekkoatletycznym. W Mistrzostwach Szkoły wzięły udział wszystkie uczennice klas piątych. Zawodniczki ścigały się na dystansie 60 i 600 m, następnie rzucały piłeczką palantową, a na koniec wzięły udział w konkursie skoku w dal z odbicia ze strefy. Wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach zostały przeliczone na punkty lekkoatletyczne i zsumowane. Zwyciężyła uczennica klasy VA Julia Dymek uzyskując 221 punktów, o 6 punktów mniej zdobyła Weronika Wiśniewska z klasy VC. Na trzecim miejscu, podobnie jak w zeszłorocznym trójboju lekkoatletycznym, znalazła się uczennica klasy V B Julia Glaza z wynikiem 193 punkty.

OLA SZMYTKOWSKA – 141 PKT. X MSC.

Na apelu podsumowującym osiągnięcia uczniów klas starszych w roku szkolnym 2015/16 sześć pierwszych dziewcząt otrzymało dyplomy, a trzy najlepsze zawodniczki pamiątkowe medale. Ponadto dyplomy otrzymały rekordzistki szkoły w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych.

Wszystkim uczestniczkom tegorocznego czwórboju lekkoatletycznego serdecznie gratuluję udziału i uzyskanych wyników.