Mistrzostwa Gdańska w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt

W środę 19.02 na Pływalni GOS przy ul. Tytusa Chałubińskiego odbyły się Mistrzostwa Gdańska w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt. Nasza reprezentacja w składzie Kaja Ziółkowska, Aleksandra Śliwińska, Agata Szczudrawa, Patrycja Stolińska, Aleksandra Wilczek, Kinga Szamotulska, wywalczyła II miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Dziewczynki ustąpiły tylko uczniom SP 2 z oddziałami sportowymi. Podium uzupełniła Gdańska Autonomiczna SP. Warto dodać, że w tegorocznej edycji startowało aż 15 szkół z całego Gdańska.
Zawody zaczęły się od wyścigów sztafet, każda z dziewczynek miała do przepłynięcia 25 m stylem dowolnym (kraulem). Na pierwszej zmianie Ola Ś. Wyprowadziła nas na prowadzenie, kolejne zawodniczki płynęły wyśmienicie, niestety na torze nr 1 uczennice SP 2, zaczęły odrabiać straty po to, by ostatecznie zająć 1 miejsce. Nasze podopieczne w bardzo ładnym stylu i dobrym czasem (1:45.00) zajęły 2 miejsce.
Po sztafetach zawodniczki rywalizowały w konkurencjach indywidualnych, kolejno w :
• Stylu motylkowym : Aleksandra Wilczek – 21,39 zajęła 6 miejsce
• Stylu klasycznym : Agata Szczudrawa – 26,68 zajęła 8 miejsce
• Stylu grzbietowym : Kinga Szamotulska – 19,03 zajęła 1 miejsce
• Aleksandra Śliwińska – 20,25 zajęła 5 miejsce
• Stylu dowolnym : Kaja Kłosowska – 16,92 zajęła 2 miejsce
• Patrycja Stolińska – 18,08 zajęła 8 miejsce
II miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów dało naszym uczennicom prawo do startu w Finałach Wojewódzkich, które odbędą się 16.03 w Tczewie.

Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy!

Galeria…