Mistrzostwa Gdańska w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt

W środę 12 października 2016 roku w Nadmorskim Parku Reagana rozegrano Mistrzostwa Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt. 40 gdańskich szkół przygotowało 10-osobowe reprezentacje. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:

ANGELIKA SZWONKA KLASA VI D

WERONIKA WIŚNIEWSKA KLASA VI C,

JULIA DYMEK KLASA VI A,

ZUZANNA BUNKOWSKA KLASA VI A,

WIKTORIA KOSTECKA KLASA V A,

ANITA SROGOSZ KLASA VI D,

ALEKSANDRA SZMYTKOWSKA KLASA VI D,

AGATA HRYCIUK KLASA VI C,

AMELIA KOLENDOWICZ KLASA VI C,

JULIA GLAZA KLASA VI B,

PAULINA MOSAKOWSKA KLASA VI A.

Mimo bardzo niesprzyjającej biegom terenowym aurze, rywalizacja była bardzo zacięta. Angelika Szwonka biegnąca na pierwszej zmianie wyprowadziła szkolną drużynę na pierwsze miejsce, wyprzedzając najlepsze zawodniczki pozostałych gdańskich szkół, nawet tych o profilu sportowym. Kolejne zmiany utrzymywały reprezentację naszej szkoły w ścisłej czołówce biegu. Ostatecznie zespół ukończył rywalizację o tytuł Mistrza Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych na wysokim czwartym miejscu. Pozycja ta jest uważana przez sportowców za „najgorszą”, bo zawodnicy, mimo wielkiego wkładu w rywalizację, pozostają bez medali. Organizator jednak miło zaskoczył wszystkich i przygotował dla czterech najlepszych gdańskich szkół pamiątkowe medale, dyplom oraz piękny puchar.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNICZKOM SUKCESU W MISTRZOSTWACH !

Galeria…