Mikołajkowy turniej mini piłki koszykowej

W grudniu bieżącego roku uczniowie i uczennice klasy III a w ramach zajęć wychowania fizycznego rozegrali Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Koszykowej. Rozgrywki były utrwaleniem zdobytych umiejętności oraz znajomości podstawowych przepisów gry. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” z podziałem na grupę dziewcząt i chłopców.

Grupy liczyły po trzy zespoły. W sumie rozegrano sześć meczy. Walka była bardzo wyrównana szczególnie wśród dziewcząt. Każdy zespół raz zwyciężył i raz przegrał. Sędzia zawodów wyłonił zwycięzcę na podstawie „punktów małych”. Najwięcej zdobytych koszy i najmniej straconych miała drużyna Oliwii Moritz. Drugie miejsce zajęła drużyna Martynki Mioduszewskiej, a trzecie zespół Kai Ziółkowskiej. Wśród chłopców zdecydowanie zwyciężył zespół Wiktora. Kolejne miejsca zajęły zespoły Macieja Łopuskiego oraz Krystiana Misiewicza. W całym turnieju uczniowie zdobyli 47 punktów. Królową strzelców została Natalia Karczewska, wśród chłopców tytuł króla uzyskał Wiktor Bareja. Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszystkim gratuluję udziału w turnieju oraz wzorowego sportowego zachowania.

Galeria…