Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

Na sali gimnastycznej, pod koszem do gry, stoi dziewczynka ubrana w różową marynarkę i spodnie. Po jej prawej stronie siedzi dziewczynka przy stoliku, na którym leży kartka i piórnik. Pod stolikiem wisi skakanka. W tle tablica z napisem: “Dzień Kropki -od maleńkiej kropki wszystko się zaczyna”.Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodziliśmy 16 września. W naszej szkole dzieci świetnie się bawiąc odkrywały swoje talenty i mocne strony.

Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Klasy trzecie przygotowały przedstawienie zainspirowane książką “Kropka” Petera H. Reynoldsa i jej główną bohaterką Vashti.
Po takim dniu każdy z pewnością nabrał większej wiary w swoje możliwości i wie, że niepozorna KROPKA to tylko mały początek czegoś wielkiego, bo każdy z nas jest naprawdę wyjątkowy.

W sali gimnastycznej po prawej i lewej stronie siedzą dzieci. Pod koszem stoją trzy rzędy dzieci, sześć dziewczyn, ubranych w spódniczki w groszki, jedna z nich trzyma mikrofon. Koło niej stoi chłopiec z mikrofonem. Koło niego stoi chłopiec w bluzce w groszki. Po jego lewej stronie siedzi pięcioro uczniów na ławce. Po prawej stronie jest okno, pod którym siedzi cztery panie. W tle stoi tablica z napisem: “Dzień Kropki -od maleńkiej kropki wszystko się zaczyna”. Po lewej stronie stoi karton, z namalowanymi połkami z zabawkami.

Na sali gimnastycznej, pod koszem do gry, stoi chłopiec i dziewczynka, która trzyma kartkę z namalowanymi kółkami. W tle tablica z napisem: “Dzień Kropki -od maleńkiej kropki wszystko się zaczyna” i jedna tablica ze złotą ramką na środku pustą.

Uśmiechnięte dziewczynki ubrane w jednakowe sukienki z kropkami. Dziewczynka po lewej ma założony identyfikator na smyczy. W tle szkolne szafki i szuflady.

W sali lekcyjnej jedenaście dzieci siedzi na podłodze, w rękach trzymając prace plastyczne z kropką. Za nimi stoi dziesięcioro dzieci. Trójka z nich trzyma ramkę z kropkami. Reszta trzyma kartki z kropkami. Wszyscy są uśmiechnięci. W tle widoczne są kolorowe szafki, na których stoją zabawki i książki.

W świetlicy szkolnej dwadzieścia jeden dzieci trzyma w rękach swoje prace plastyczne z kropką na środku. W tle kolorowe szafki i pojemniki z zabawkami.

Uczniowie ustawieni w dwa rzędy, jeden stoi, drugi siedzi. Miedzy stojącymi uczniami, po środku wykropkowana mozaika. W tle ściana, na której wiszą: z lewej strony duża sowa, po środku i z prawej strony dwie duże tablice korkowe z pracami uczniów. Pod tablicami, na ścianie widać w jednym rzędzie ciuchcię i wagoniki. Poniżej, w rzędzie wiszą kolorowe balony (płaskie), z imionami dzieci.W sali lekcyjnej siedmioro dzieci stoi przy ekranie, sześcioro z nich jest skierowanych w stronę ekranu. Jedna dziewczynka ubrana w sukienkę w groszki uśmiecha się.

W sali lekcyjnej osiemnaścioro dzieci stoi przy tablicy. W pierwszym rzędzie chłopiec i dziewczynka ubrani są w kropki. W tle dwie tablice.