Mediatorzy Rówieśniczy

15 uśmiechniętych uczniów oraz dwie panie i jeden pan stoją pod zieloną tablicą w klasie i pozują do zdjęcia. Jedna uczennica leży bokiem na podłodze przy ich nogach.Z przyjemnością informujemy, że 16 uczniów naszej szkoły ukończyło trzydniowy kurs na Mediatora Rówieśniczego. Szkolenie prowadzili mediatorzy z Gdańskiego Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej pani Anna Łęcka-Łagoda i pan Krzysztof Lipka, którzy w bardzo przyjaznej atmosferze zapoznali uczniów z istotą mediacji.
Było dużo teorii ale jeszcze więcej ćwiczeń praktycznych. Co najważniejsze, od teraz uczniowie naszej szkoły będą mogli skorzystać również z pomocy mediatorów rówieśniczych w celu rozwiązania konfliktów koleżeńskich. Więcej informacji dotyczących pracy mediatorów przekażemy później.1 – 7 uczniów siedzi przy dwóch stołach a jeden uczeń stoi. Na stołach leżą duże arkusze papieru. Na pierwszym arkuszu widać listę wyrazów na literę W takich jak: wyrzuty, wiosło, wściekłość, wiwatować, wracać widły, wybaczyć itp. Uczniowie trzymają w rękach kolorowe mazaki i coś podkreślają.– Grupa uśmiechniętych uczniów stoi przodem do aparatu. Uczniowie z przodu trzymają 4 plakaty na których widać produkty spożywcze. Na jednym widoczny jest napis „Sernik porozumienia”, na drugim „Magiczny przepis na pizzę porozumienia” pozostałe napisy są słabo widoczne.Grupa uczniów stoi na korytarzu szkolnym i wyglądają jakby rozmawiali. W tle widać okno, szafki metalowe i otwarte drzwi do klasy.12 uczniów siedzi w grupach 4 osobowych przy ławkach w klasie. Dwie grupy z przody piszą coś na kartkach, każdy na swojej. Czworo uczniów z tyłu uśmiecha się do zdjęcia.– W klasie widać siedzących w dwóch grupach uczniów. W każdej po 3 osoby. 2 osoby siedzą obok siebie a trzecia naprzeciwko ich. Wyglądają na zadowolonych. Na ławach widać leżące piórniki, zeszyty i plecaki.15 uśmiechniętych uczniów oraz dwie panie i jeden pan stoją pod zieloną tablicą w klasie i pozują do zdjęcia. Jedna uczennica leży bokiem na podłodze przy ich nogach.