Magiczne eksperymenty

Grupa 0A zaprosiła swoich rówieśników, aby wspólnie wykonać czarodziejskie sztuczki chemiczne. Dzieci tworzyły ogromne, kolorowe wulkany, przygotowały lampę lawę, która cieszyła oko widowiskową wędrówką kolorowych baniek, malowały obrazy na mleku, pompowały baloniki za pomocą sody oraz octu, a także poznały ciecz nienewtonowską.   Obserwowały wędrującą kolorową wodę. Eksperymenty wzbudziły w dzieciach ciekawość, oswoiły z nieznanymi dotąd zjawiskami oraz dostarczyły dużo radości poprzez spotkanie z małym „światem chemii”. 5 osób ma na sobie fartuszki laboratoryjne. Dziewczynka nalewa barwnik do kolby za pomocą pipety.

Grupa dzieci doświadcza na własnych rękach , czym jest ciecz nienewtonowska.4 osoby mają na sobie fartuszki laboratoryjne. Dzieci malują obrazy na mleku.