Lekkoatletyczne pożegnanie zimy

W sobotę 24 marca 2018 roku na krytej bieżni lekkoatletycznej odbyły się halowe zawody dla szkół podstawowych pod hasłem „Lekkoatletyczne pożegnanie zimy”. Organizatorem tego przedsięwzięcia popularyzującego lekką atletykę wśród dzieci i młodzieży była sekcja lekkoatletyczna Klubu Sportowego AZS AWFIS w Gdańsku.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: starsza – rocznik urodzenia 2004 i 2005 oraz młodsza – dzieci urodzone w 2006 roku i młodsze. Naszą szkołę dumnie reprezentowało 10 dziewcząt:

DYMEK JULIA VIIA, BUNKOWSKA ZUZANNA VIIA, DAWID NATALIA VIIA, JAGŁA ZUZANNA VIA, KOSTECKA WIKTORIA VIA, PUZIO WIKTORIA VIC, WOJTYNEK HANNA IVA, KARCZEWSKA NATALIA IVA, ZIÓŁKOWSKA KAJA IVA, GRABOWSKA JULIA IVC.

Dziewczęta zdobyły 6 medali (1 złoty w rzucie, 2 srebrne w rzucie i biegu na 600m, 3 brązowe w rzucie i biegu na 600m w kategorii dziewcząt młodszych i starszych).

BUNKOWSKA ZUZANNA VIIA zdobyła złoty medal w konkursie rzutu piłką lekarską oraz 6 msc w biegu na 60m, DYMEK JULIA VIIA wywalczyła srebrny medal w rzucie, była tez 5 w finale biegu na 60m oraz 600m. Srebrny medal zdobyła KOSTECKA WIKTORIA VIA w konkurencji biegu na dystansie 600m dzieci młodszych, w starszej grupie wiekowej w tej samej konkurencji brązowy medal uzyskała jej koleżanka z klasy JAGŁA ZUZANNA. Najmłodsza uczestniczka zawodów GRABOWSKA JULIA IVC awansowała do finału biegu na 60m i uzyskała 5 miejsce. Tuż za nią wbiegła na metę WIKTORIA KOSTECKA VIA. KARCZEWSKA NATALIA IVA oraz PUZIO WIKTORIA VIC w biegu na 60 m zajęły 8 miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

GRATULACJE DLA CAŁEJ EKIPY SP 47!!!

DO ZOBACZENIA W KOLEJNĄ SOBOTĘ NA „LEKKOATLETYCZNYM POWITANIU WIOSNY”.

Galeria…