Lekcja muzealna w Narodowym Muzeum Morskim

ok. 20 dzieci stoi na drewnianej alejce. W tle zacumowany czarno - brązowy statek Sołdek.Dzisiaj klasa 0B wybrała się do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach pt. „Zabytki na dnie mórz”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób cenne rzeczy wydobywane są ze zbiorników wodnych, na czym polega praca archeologa podwodnego oraz poznaliśmy elementy stroju płetwonurka.

Rozmawialiśmy o wrakach oraz poznaliśmy mnóstwo morskich ciekawostek. Dziękujemy Pani Monice za cenne informacje!ok. 20 dzieci stoi na drewnianej alejce. W tle zacumowany czarno - brązowy statek Sołdek.ok. 20 dzieci i pani przewodnik znajdują się w sali z eksponatami z dziedziny archeologii podwodnej.ok. 20 dzieci stoi zgromadzona wokół jednego z eksponatów wystawy.ok. 20 dzieci siedzi na podłodze w sali z eksponatami z dziedziny archeologii podwodnej.