Klasy szóste z wizytą w ZOO

21 czerwca klasa 6C i 6D wybrały się do ZOO w Gdańsku na zajęcia edukacyjne. Po krótkim zwiedzaniu podzieliliśmy się klasami aby wraz z pracownikami ZOO zgłębić tajniki przyrody. Klasa 6C uczestniczyła w zajęciach „Co nas łączy z szympansami?”, w trakcie których poznaliśmy gatunki małp zamieszkujących ogród zoologiczny oraz ich zachowania społeczne.

Na szczególną uwagę zasługiwały orangutany i ich problemy wynikające z inwazyjnej gospodarki człowieka. Natomiast klasa 6D ruszyła tropem zwierząt Afryki. Pracownik ZOO opowiedział w ciekawy sposób o przystosowaniu drapieżników i roślinożerców do życia w zróżnicowanym środowisku. W nagrodę za uwagę i zadawanie ciekawych pytań otrzymaliśmy w nagrodę przewodniki po gdańskim ZOO. Jeden dzień to zbyt mało by poznać wszystkich mieszkańców oliwskiego ogrodu zoologicznego więc pewnie jeszcze tu wrócimy.
Galeria…