Kangur Matematyczny

Drewniana zabawka logiczna w kształcie kangura.17 marca 2022 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 74 uczniów z klas II-VIII. Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz logicznego myślenia wśród dzieci i młodzieży. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 75 minut. Każdy uczestnik za włożony wysiłek w rozwiązanie testu otrzymał zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”. Bez względu na wynik tu wszyscy są zwycięzcami. Bo matematyka może też być dobrą zabawą! Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki.

Plakat Konkursu Kangur 2022. Tekst na zielonym tle z datą i nagrodą, którą jest drewniana zabawka logiczna w kształcie kangura.

Uczniowie klas 2. i 3. siedzą w ławkach i rozwiązują zadania konkursowe. Uczniowie klas 2. i 3. siedzą w ławkach i rozwiązują zadania konkursowe.
Uczniowie klas 4-8 siedzą w ławkach i rozwiązują zadania konkursowe Uczniowie klas 4-8 siedzą w ławkach i rozwiązują zadania konkursowe