„Jak nie czytam, jak czytam”

logo Jak nie czytam„Jak nie czytam, jak czytam” ogólnopolska akcja czytelnicza 8 czerwca piątek godz. 10.00

• w pierwszym tygodniu czerwca klasy IV – VII prezentują na korytarzu plakaty reklamujące czytanie książek popularnonaukowych i w domu robią selfie z książką, które umieszczają na Facebooku lub Istagramie (konkurs). Po opublikowaniu ich na którymś z portali proszę dodać hashtag #jakczytam i ustawić grupę odbiorców zdjęcia jako „publiczna".

• 8 czerwca wszyscy uczniowie przynoszą do szkoły swoją ulubioną książkę
  • o godz. 9.55 uczniowie (z książką ) schodzą na boisko pod opieką nauczycie
  • o godz. 9.55 uczniowie (z książką ) schodzą na boisko pod opieką nauczycieli

• uczniowie klas O – III i dzieci ze świetlicy ustawiają się dookoła boiska (plecami do siatki). Każdy w prawej ręce trzyma swoją książkę, tworzymy łańcuch (dziecko- książka- dziecko- książka itd.) podnosząc złączone ręce z książkami do góry.

• uczniowie klas IV – VII na ogrodzonym boisku w grupkach czteroosobowych czytają po jednym wyrazie, podając sobie książkę. Uczniowie ustawiają się w różnych konfiguracjach

• z dachu sali gimnastycznej zrobione zostaną zdjęcia

• po przerwie wracamy do sal lekcyjnych

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do licznego udziałuw ogólnopolskiej akcji czytelniczej!. Zajmie nam to tylko jedną przerwę

.Pokażmy, że w 47 czytamy!

Organizatorzy: nauczyciel bibliotekarz i nauczyciele poloniści