Gra miejska: tajemnice średniowiecznego portu w Gdańsku

Uczniowie stoją w dwuszeregu na chodniku, słuchając pirata PawłaKlasa 4 B we wtorek 29.10 podzielona na pięć 4-5-sobowych zespołów wzięła udział w grze miejskiej: tajemnice średniowiecznego portu w Gdańsku, mając za zadanie odkryć tajemnice Gdańska skrywane pomiędzy średniowiecznymi murami. Każda z grup otrzymała mapy, kartki i długopisy, a następnie udała się w podróż, w trakcie której musiała znaleźć odpowiedzi na pytania Pirata Pawła.

On sam musiał przetestować, czy wszyscy uczestnicy zasługują na pobyt w tym tysiącletnim mieście. W trakcie gry uczestnicy poznali m.in.: miejsca gdańskiego targu, gdzie płacono podatki, zmierzyli towar staro-gdańskimi miarami, sprawdzili gdzie mieszkali bogaci kupcy oraz wiele innych. Największym wyzwaniem miało być wejście na wieżę Bazyliki Mariackiej w Gdańsku i pokonanie 409 schodów, a okazało się bajecznie proste. Ostatecznie podziwianie cudownej panoramy Gdańska z punktu widokowego wszystko wynagrodziło.

Uczniowie ustawieni w grupce jeden obok drugiego na punkcie widokowym Bazyliki Mariackiej a z lewej strony pirat Paweł. Za nimi rozpościera się panorama Gdańska Uczniowie stoją w dwuszeregu na chodniku, słuchając pirata Pawła Pirat Paweł pozdrawia, machając prawa ręką. Za nim idą uczniowie , oglądając mijane kamieniczki Trzy uczennice czytają pytania/zadania do wykonania na trasie zwiedzania. Z tyłu trzy kolejne uczennice czekają na rozpoczęcie zadnia Uczniowie ustawieni pod pomnikiem Neptuna w dwóch rzędach, pierwszy rząd 6 -oro uczniów kuca, drugi rząd 14-oro uczniów stoi. Z tyłu za nimi po bokach dwie panie. Wszyscy uśmiechają się Mężczyzna przebrany w strój pirata otoczony grupką uczniów słuchających go w skupieniu