Gdańskie Igrzyska Dzieci – chłopcy

uczeń stoi przy słupku startowym na pływalniiW dniu 31.01.2019 nasi chłopcy w składzie: Kwidzyński Kacper 4D, Tenerowicz Tymon 4D, Kowalski Marek 4E, Cieszewski Maciej 4C, Janus Szymon 5C, Jankowski Michał 5B, Wieczorek Paweł 6B, Urban Stanisław 5B, Olewniak Patryk 4F. Zajęli 10 miejsce w sztafecie oraz 11 miejsce w zawodach pływackich w klasyfikacji drużynowej szkół w Gdańskich Igrzyskach Dzieci.

W zawodach wystartowało 16 gdańskich szkół podstawowych: SP47, SP2, Pozytywna, II STO, III STO, GASP, SP81, SP42, SP8, de la Salle, SP85, SP12, SP33, Gdańska Szkoła Szermierki, Zespół Szkolno -Przedszkolny nr1, Zespół Szkół Katolickich.  w tym szkoły sportowe z klasami pływackimi.

Szczegółowy przebieg zawodów:

Każda szkoła wystawiała 8 osobową drużyną, w której skład wchodziło po 2 chłopców z rocznika 2006-2009. Każdy team musiał najpierw zmierzyć się w sztafecie 8 x 25 m, aby chwilę później startować w konkurencjach indywidualnych: W młodszej czteroosobowej grupie chłopcy ścigali się 3 konkurencjach: 25 m stylem klasycznym, 25 m stylem grzbietowym, 25 m stylem dowolnym. Starsza również czteroosobowa grupa oprócz wspomnianych konkurencji rywalizowała również w stylu motylkowym.