Edukacja Zdrowotna klas IV-VIII

W ramach Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie klas IV-VIII realizują cykl projektów w formie prezentacji z zakresu edukacji zdrowotnej, których podstawowym celem jest ochrona zdrowia. A zdrowie do dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny, szczególnie ważny w okresie pracy zdalnej. Zdrowie zależy od wielu czynników na nie oddziaływujących, ale jednym z podstawowych jest styl życia. Zdrowie uwarunkowane jest stylem życia człowieka i to właśnie na ten zdrowy styl życia ucznia próbujemy oddziaływać, realizując:

– Żyj smacznie i zdrowo – aktywny styl życia i zbilansowana dieta, piramida żywieniowa, właściwe łączenie żywności

– Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – zasady udzielania pierwszej pomocy, reagowanie i niesienie pomocy w różnych urazach ciała

– Mistrz sportu – wzór sportowca godnego naśladowania

– Harowanie organizmu – zasady i metody hartowania organizmu, na czym polega i dlaczego jest potrzebne hartowanie organizmu oraz korzyści hartowania

– Waga ciała – czy to ważne? – przyczyny i skutki otyłości, nieuzasadnione odchudzanie, przemyślane odchudzanie się.

Galeria…