Dzień Unii Europejskiej

W sobotę, 9 maja, obchodzimy Dzień Unii Europejskiej Jest to dzień, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. Unia Europejska została utworzona po to, aby wzajemnie sobie pomagać w kwestiach takich jak handel, bezpieczeństwo i prawa obywateli.  
W tym roku z powodu pandemii koronawirusa  zmieniono formułę obchodów, ale nadal jest to nasze wspólne święto radości.  


W Gdańsku, z wieży Ratusza Głównego Miasta popłynie „Oda do radości”, a Gdańsk rozbłyśnie na niebiesko. Żałujemy, że z całą społecznością szkolną nie możemy wspólnie świętować. Zachęcamy jednak do nauki przez zabawę, ale najpierw przypomnijmy sobie, co to jest ta Unia Europejska. Film o Unii Europejskiej: www.youtube.com/watch?v=h58YVP1Zvmw
Propozycje zabaw pochodzą z oficjalnej strony internetowej Unii Europejskiej  https:// europa.eu
* Chcesz ułożyć puzzle, których tematem są kraje UE? A może wolisz puzzle o językach UE? Możesz ułożyć i jedne, i drugie! Z podanej strony można też wydrukować olbrzymią mapę UE do kolorowania. https://europa.eu/learning-corner/eu-puzzle_pl
* Dwoje dzieci wyrusza w podróż po Europie. Po drodze kupują prezenty dla babci. Połącz punkty, aby dowiedzieć się, jakie prezenty dostanie babcia!
https://europa.eu/learning-corner/guess-the-gifts-with-grandma_pl
* Dopasuj flagi https://europa.eu/learning-corner/match-the-flags_pl
* Dopasuj zabytki https://europa.eu/learning-corner/match-the-landmarks_pl
* Każdy kraj należący do Unii Europejskiej ma własną historię, geografię i kulturę. Sprawdź swoją wiedzę w grze planszowej. Zagraj samodzielnie lub z kolegami.
https://europa.eu/learning-corner/lets-explore-europe_pl 

Prace naszych uczniów, jak chciałbym spędzić ten dzień…