Dziecięca Cecyliada u św. Urszuli

Uczennice naszej szkoły brały udział w wojewódzkim przeglądzie piosenki religijnej „V Dziecięca Cecyliada u św. Urszuli”. Organizatorem konkursu była parafia p.w. Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku – Chełmie. W festiwalu brało udział 15 zespołów dziecięcych. Nasz zespół – schola „Iris” zaprezentował dwie piosenki: „Tłumy serc” i „Szaba balua”. Wszystkie prezentujące się zespoły otrzymały wyróżnienia.

Nasza szkoła otrzymała dyplom za dobre proporcje brzmieniowe zespołu. W scholi śpiewało 20 dziewczynek z klas I-VI. Partie solowe wykonała Julia Plichta z klasy VIA, a na gitarze grała Zuzia Dejewska z klasy VIC. Uczennice zostały przygotowane do „Cecyliady” przez panią Katarzynę Pokrywkę i pana Piotra Ciesielskiego.

Galeria…