Czwartek lekkoatletyczny II edycja wiosena 2016

W piątek 6 maja 2016 roku na obiekcie sportowym Gdańsk-Młyniec rozegrano II wiosenną edycję „Czwartków Lekkoatletycznych” dla szkół podstawowych. Zawody zorganizował Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk. Zmagania młodych lekkoatletów odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Naszą szkołę reprezentowało 45 uczniów i uczennic startujących we wszystkich 10 konkurencjach.

Rozegrano 5 konkurencji dziewcząt:

• bieg na 60 m.,
  • bieg na 300 m.,
  • bieg na 600 m.,
  • chód sportowy na 1000 m.,
  • skok w dal ze strefy,

oraz 5 konkurencji chłopców:

• bieg na 60 m.,
  • bieg na 300 m.,
  • bieg na 1000 m.,
  • chód sportowy na 1500 m.,
  • skok w dal ze strefy.

Wywalczyliśmy 10 medali różnych kolorów oraz wiele czwartych, piątych i szóstych miejsc, co w przeliczeniu na punkty z pewnością da szkole wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Najwyższy poziom sportowy zanotowano w bardzo licznie obsadzonych biegach dziewcząt na dystansie 60 oraz 300 M. Wśród chłopców uznanie trenerów wzbudził uczeń naszej szkoły Błażej Płotka, który w pięknym stylu zwyciężył w chodzie sportowym na dystansie 1500 M.

Oto nasi medaliści:

60 M:

• II MSC. WERONOKA TARGOŃSKA,

300 M:

• I MSC. ALAN WAWRZYNIAK,

600 M:

• II MSC. JULIA MASIULANIEC,

1000 M:

• I MSC. DORIAN RAMCZYKOWSKI,
  • III MSC. ANTONI PAWŁOWSKI,

CHÓD SPORTOWY 1000 M:

• III MSC. WERONIKA WIŚNIEWSKA,

CHÓD SPORTOWY 1500 M:

• I MSC. BŁAŻEJ PŁOTKA,
  • II MSC. JAKUB REYER,
  • III MSC. MARCEL KIKOŁA,

SKOK W DAL:

• II MSC. LIWIA CHEDA.

Wszystkim uczestnikom zawodów lekkoatletycznych gratulujemy wspaniałych wyników sportowych i czekamy na jeszcze więcej!!!

Galeria…