Aktywna Szkoła – zainwestuj w swoje zdrowie!

Na miejsca, Gotów, Start! Ruszamy już 9 marca z projektem Aktywna Szkoła, skierowanym do uczniów klas 4-6 a dotyczącym promowania zdrowego stylu życia. Projekt ten zakłada realizację pięciu lekcji: motywacja i cel, zdrowe odżywianie oraz choroby XXI wieku, rywalizacja i zasady fair w sporcie i w życiu, interpretacja pojęcia sukces i droga do sukcesu, znaczenie pozytywnego myślenia w starciu z nastoletnimi wyzwaniami. Ponadto zapraszamy do udziału w konkursach, przygotowano edycje grupowe- klasowe, szkolne (informacja poniżej) oraz indywidualne – prowadzone na wydarzeniu projektowym Fanpage Stadionu Gdańsk (regulamin konkursu indywidualnego umieszczony na wydarzeniu na FB). Na zwycięzców czekają niesamowite nagrody ufundowane przez organizatorów m.in. dzień w Fun Arenie i korzystanie z atrakcji obiektu oraz vouchery na sprzęt sportowy. Zapraszamy wszystkich uczniów klasy 4-6. Do dzieła!

Opis konkursu:

 1. Konkurs polega na udziale uczniów danej klasy w lekcji wychowania fizycznego, podczas której uczniowie oglądają co 2 tygodnie film nagrany przez organizatora konkursu. Film będzie udostępniony poprzez wydarzenie #AktywnaSzkoła na Stadionie Gdańsk od dnia 9 marca 2021 r., co dwa tygodnie za pośrednictwem Wydziału Rozwoju Społecznego UMG.
 2. W każdym filmie będzie ukryte jedno słowo, 5 słów stworzy hasło konkursowe.
 3. Uczniowie biorący udział w konkursie po obejrzeniu cyklu filmów tworzą swój film (3-5 minut), w którym podsumowują wiedzę zdobytą podczas realizacji tego projektu.
 4. W filmie uczniów musi pojawić się rozszyfrowane hasło i plakat wykonany przez uczniów (format A1 – technika dowolna) nawiązujący do każdego z obejrzanych odcinków.

Zadanie konkursowe składa się z dwóch elementów:

 1. FILM
 • Nagranie lekcji w-fu według własnego scenariusza z uwzględnieniem elementów merytorycznych z każdego odcinka projektu oraz hasła konkursowego i plakatu (patrz pkt 2).
 • Dopuszczalna długość filmiku mieści  się w przedziale od 3 do 5 minut.
 • Materiał należy przesłać w formie linku do filmu opublikowanego na kanale YouTube (film nie musi być publiczny).
 • Link należy przesłać na adres: aktywnaszkola@arenagdansk.com
 1. PRACA PLASTYCZNA
 • Przygotowanie pracy plastycznej – plakatu (format A1 – technika dowolna) nawiązującego do każdego z 5 odcinków (podsumowującego czego się z nich nauczyli).
 • Pracę należy zaprezentować w filmie oraz dostarczyć na adres: Stadion Gdańsk; ul.Pokoleń Lechii Gdańsk 1; 80-560 Gdańsk z dopiskiem #AktywnaSzkoła – zaInvestuj w swoje zdrowie.

Kryterium Oceny:

 1. Formalne: Spełnienie warunków zawartych w regulaminie ujętych z punkcie zadanie konkursowe
 2. Pomysłowość/kreatywność
 3. Staranność

Termin nadesłania prac: do 31 maja 2021