Akcja Fit Plecak 2024

W sali gimnastycznej na pierwszym planie dwie dziewczynki w strojach sportowych trzymające wagę sprężynową z zawieszonym plecakiem. W tle reszta uczniów klasy 3c z założonymi plecakami.W tegorocznej akcji zważyliśmy 205 plecaków naszych uczniów z klas I-III. Uczyliśmy się także prawidłowo pakować i nosić plecaki. Naszym celem jest odciążenie szkolnych tornistrów oraz kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała naszych uczniów.
Kilka cennych rad dla uczniów:
– Pakuj plecak zgodnie z planem lekcji.
– Pozostaw w szkole te przybory szkolne, których nie trzeba używać codziennie.
– Zakładaj plecak na oba ramiona.
– Rozkładaj równomiernie ciężar w plecaku.

Na jasnym tle kartki zapisane są w tabeli wyniki Akcji Fit Plecak Zespołu Promocji Zdrowia SP 47. W sali gimnastycznej na pierwszym planie dwie dziewczynki w strojach sportowych trzymające wagę sprężynową z zawieszonym plecakiem. W tle reszta uczniów klasy 3c z założonymi plecakami. Na półpiętrze pozuje 19 uczniów 1c. W pierwszym rzędzie 8 osób siedzi w siadzie skrzyżnym, przed nimi stoją plecaki. W rzędzie za nimi stoi bokiem 11 osób z plecakami na plecach. Za dzieci stoją 3 tablice z plakatami i informacjami. W tle duże okna. Uśmiechnięty chłopiec w białej koszulce, stojący na wadze ustawionej na podłodze. Po lewej stronie dłoń trzymająca wagę sprężynową, na wadze zawieszony plecak. W tle po lewej stronie zielona tablica, z tyłu kolorowa szafka. W sali obok siebie stoi 15 uczniów. Kilkoro z nich trzyma w rękach plecak. Jeden chłopiec ma w ręku miarkę do ważenia. Na miarce powieszony jest plecak. Obok jednej dziewczynki po lewej stronie stoi waga. Za dziećmi znajduje się tablica i monitor multimedialny. Nad tablicą jest przyklejony alfabet. Na jasnym tle kartki zapisane są informacje dotyczące Ogólnopolskiego Dnia Tornistra. W tle grafika przedstawiająca chłopca unoszącego duży ciężar. Na pierwszym planie stojący uczeń, obok niego widoczna dłoń, a w niej waga hakowa. Do wagi przywieszony jest plecak. Na drugim planie dzieci siedzące w siadzie skrzyżnym na podłodze, w półkolu. W tle meble, okno oraz kolorowe siedziska ułożenie w dwóch rzędach. W sali gimnastycznej stoją w rozsypce przebrani w stroje gimnastyczne uczniowie klasy trzeciej. Na plecach mają prawidłowo założone plecaki.