Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Dwóch uczniów Koła PP HOPR uciska klatkę piersiową leżących fantomów. W tle grupka ludzi, obok dziewczynka.Po raz kolejny pokazaliśmy, że pierwsza pomoc jest dziecinnie prosta!
Aż 287 uczestników ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej Fundacji WOŚP w SP47 w Gdańsku. W obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, które w naszej szkole zorganizowali studenci ratownictwa z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz uczniowie Koła PP HOPR, przyłączyła się społeczność szkolna. W tegorocznej akcji RKO wzięli udział zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych, a także nasi nauczyciele. Wszyscy spisali się na medal prawidłowo wykonując masaż serca. Dziękujemy studentom GUMed za kolejną wspólną akcję!

W sali gimnastycznej na podłodze leżą 3 rzędy fantomów przy nich klęczą po 2 lub 3 osoby. Jedna z osób wykonuje na fantomie masaż serca. W tle okna i wyjście z sali. W sali gimnastycznej na tle drabinek i tablicy z plakatem stoją 3 rzędy ludzi oraz 1 rząd przed nimi kuca. Ponad czterdziestoosobowa grupa ludzi pozuje do zdjęcia, część z nich z fantomami w rękach. Dwóch uczniów Koła PP HOPR uciska klatkę piersiową leżących fantomów. W tle grupka ludzi, obok dziewczynka. W sali gimnastycznej na podłodze leżą 3 rzędy fantomów przy nich klęczą po 2 lub 3 osoby. Jedna z osób wykonuje na fantomie masaż serca. W tle wyjście z sali i stos materacy. W sali gimnastycznej na podłodze leżą 3 rzędy fantomów przy nich klęczą po 2 lub 3 osoby. Jedna z osób wykonuje na fantomie masaż serca. W tle okna, drabinki i tablica z plakatem. W sali gimnastycznej na podłodze leżą 2 rzędy fantomów przy nich klęczą po 2 lub 3 osoby. Jedna z osób wykonuje na fantomie masaż serca. W tle stoi nauczycielka.