Witajcie Pierwszaki!

„Dumni rodzice na widowni,
ten moment jest wzruszenia wart.
Ślubujesz uczniem być prawdziwym,
szkolnej to przygody start”W naszej szkole miała miejsce dzisiaj niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowanie uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat i obchodzoną właśnie w Dzień Edukacji Narodowej. Pierwszaki zaprezentowały swoje talenty w czasie występów artystycznych, a potem nadeszła długo oczekiwana chwila – uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu, odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez chor. SG Jakuba Kubickiego p. o. Kierownika Sekcji Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Z rąk pani dyrektor Barbary Deptały i wice dyrektor Marty Radzimińskiej uczniowie otrzymali pamiątkowe medale.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Na tle dekoracji, w centrum kadru, stoi dwoje uczniów – dziewczynka i chłopiec. Oboje są ubrani elegancko: dziewczynka ma białą bluzkę i ciemną spódniczkę, natomiast chłopiec ma na sobie garnitur z krawatem. Dziewczynka trzyma mikrofon, a chłopiec czyta coś z kartki trzymanej na podkładce. W tle na dekoracji widnieje duży napis cytujący Marka Twaina: „Łacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać.”. Po lewej stronie dekoracji znajduje się godło Polski, a po prawej ozdobna kompozycja z kwiatów. W tle na ławkach siedzi grupa dzieci, także ubranych elegancko, co podkreśla uroczysty charakter wydarzenia. Widać polską flagę oraz symboliczne elementy związane z edukacją. Uroczystość ma miejsce w sali gimnastycznej, co sugeruje drewniana podłoga sportowa i siatka do koszykówki zamontowana na ścianie.

Grupa dzieci w czasie uroczystości szkolnej, podczas której składają ślubowanie. Dzieci stoją w rzędzie z wyciągniętymi prawymi rękami w geście ślubowania, a naprzeciw nich stoi poczet sztandarowy. Poczet składa się z trzech uczennic, z których dwie trzymają flagę, a jedna nosi czerwoną szarfę. W tle widać grupę innych uczniów oraz dekorację z godłem Polski i napisem "Dzień Edukacji Narodowej 2024" na czarnej tablicy, zawierającą także cytat: „Znaczną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać."

Dzieci stoją w rzędzie, elegancko ubrane, a dorosły mężczyzna w oficjalnym stroju, prawdopodobnie w mundurze marynarskim, dotyka ramienia każdego dziecka dużym czerwonym ołówkiem, symbolizującym akt pasowania. Obok stoi kobieta, prawdopodobnie nauczycielka, asystująca w ceremonii. W tle widoczna jest dekoracja z godłem Polski i napis "Dzień Edukacji Narodowej 2024" wraz z cytatem dotyczącym nauczania.