91 Gdańska Gromada Zuchowa „Smerfna Kraina”

91 Gdańska Gromada Zuchowa „Smerfna Kraina” rozpoczęła swoją działalność 22 września 2010 roku. Obecnie funkcję drużynowej pełni pwd. Monika Gołębiowska, przybocznymi są druhna Zuzanna Waśkiewicz, druhna Karolina Chmielewska i druh Tomasz Zalewski. Działania gromady wspiera hm. Agnieszka Święcicka. W czasie cotygodniowych zbiórek zuchy wcielają się w przeróżne postacie, poznając niektóre zawody (strażaka, policjanta, lekarza), bawiąc się na podstawie popularnych bajek (Piotruś Pan, Muminki, Smerfy) lub poznając historię, kulturę i tradycje naszego kraju i regionu. Dzieci uwielbiają się wspólnie bawić, pląsać i śpiewać oraz brać udział w grach terenowych. Oczywiście nie zapominamy o przestrzeganiu Prawa Zucha, a najdzielniejsze z dzieci mogą pochwalić się pięknymi znaczkami na mundurach. Tradycją gromady jest zbiórka wigilijna wraz z rodzicami – w grudniu 2015 roku ledwo zmieściliśmy się na szkolnej stołówce.

Wszystkich, którzy chcieliby zostać zuchami, mają od 6 do 9 lat (kl. I-III i grupy „zerowe”) i zgodę od rodziców, zapraszamy na zbiórki w każdy piątek w godz. 16:00-17:30 w sali 00 (przy szatni). Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc wiadomość na adres 91ggz@gdansk.zhp.pl, korzystając ze strony gromady (http://91ggz.strefa.pl) lub osobiście u druhny Agnieszki Święcickiej, pracującej obecnie w „dużej” świetlicy SP47.