4B i 4C z wizytą w grodzie M. Kopernika, Toruniu

Obraz prezentujący piernikowe serce17.05.2022r.klasa 4b i 4c wybrały się na wycieczkę do Torunia. Wędrując z przewodnikiem uliczkami Starego Miasta poznały jego najpiękniejsze zabytki, odwiedziły Dom Kopernika, a następnie obejrzały fascynujący seans w Planetarium️. Na koniec podczas piernikowych warsztatów poznały tajniki wypieku tych pysznych słodkości Obraz prezentujący piernikowe serce Trzy uśmiechnięte dziewczynki stoją w szeregu. Ręce mają położone na białym blacie. Po prawej stronie stoi dwóch chłopców. W tle widać dwa duże obrazy i inne dzieci. Grupa dzieci jest ustawiona w dwóch rzędach. Dzieci z pierwszego rzędu kucają, a dzieci z drugiego stoją za nimi. W tle znajduje się biała brama w kształcie łuków oraz ściany z czerwonej cegły. Kilkanaścioro dzieci stoi w dwóch rzędach, w tle znajduje się biała brama w kształcie łuku oraz ściany z czerwonej cegły. Grupa dzieci ustawiona tyłem. Przodem stoi mężczyzna. W tle widać budynek z czerwonej cegły, z bramą i oknami. Uczniowie klasy IV b i c ustawieni tyłem w grupie, niektórzy z nich mają założone plecaki, w tle widać pomnik Mikołaja Kopernika oraz duże zielone drzewo, po bokach zarys zabytkowych budynków. Grupa dzieci stoi na ulicy z bruku. Po lewej stronie jest budynek z czerwonej cegły, a po prawej beżowy dom z brązowymi oknami. W tle widać mur z czerwonej cegły i nad nim zielone drzewa. Czworo dzieci stoi tyłem do muru z czerwonej cegły, trzymają przed sobą wyprostowane ramiona. Naprzeciwko stoi dziewczynka z długimi, blond włosami, ubrana w niebieską bluzę, a za nią stoi mężczyzna z plecakiem. Przed nimi na ziemi leżą dwa kolorowe plecaki. Czterech chłopców stoi opartych o mur z czerwonej cegły, trzymają przed sobą wyprostowane ramiona. Po prawej stronie jest brązowa budowla z białymi prostokątami. Na ziemi leżą trzy plecaki. Grupa dzieci ustawiona tyłem z założonymi plecakami. Za nimi stoi mężczyzna z wyciągniętą ręką. W tle widać budynek z czerwonej cegły, z wysokimi oknami i łukami nad nimi oraz ozdobne rysunki. Grupa dzieci stojąca w pomieszczeniu. Po środku jest biała, okrągła konstrukcja, a na niej budowla w kształcie okrągłych pierścieni. W tle widać białą rzeźbę oraz dekoracyjną lampę. Uczniowie siedzą w małych grupach przy drewnianych stolikach. Na stołach leżą drewniane przybory do wyrobu pierników. W środku pomieszczenia stoi dziewczynka i czyta. Po bokach na ścianach wiszą kolorowe obrazy. Cztery dziewczynki siedzą przy brązowym stole. Na stole leżą prostokątne przedmioty-foremki, łopatka oraz naczynie z patykami. W tle stoi zegar oraz jest okno