3b projekty

Uczniowie klasy 3b wzięli udział w tym roku szkolnym w kilku projektach, oto dwa z nich. W ramach innowacyjnego projektu “Matkarate”  uczniowie podjęli wyzwanie opanowania (i sprawnego udzielania odpowiedzi) sztuki mnożenia i dzielenia. Czarny pas był symbolem doskonałości w zakresie liczb do 100, ale nasze zdolne dzieci poszły o krok dalej!Na ich potrzeby powstał pas srebrny dla mnożenia do 150 i złoty pas dla mnożenia do 200. Jest to niesamowite osiągnięcie! Drugi projekt „Polecam książkę” to prawdziwa uczta dla młodych krytyków literackich 😉 Uczniowie w I i II semestrze mieli za zadanie opracować i przedstawić klasie wybraną przez siebie książkę. Prezentacje były różnorodne, od pisemnych recenzji, przez prezentacje multimedialne po lapbooki i plakaty. Jesteśmy dumni z uczniów i ich osiągnięć. Gratulujemy im zaangażowania i chęci rozwoju. 👏Grupa 21 dzieci ustawionych w 3 rzędach. Pierwszy rząd klęczy, drugi i trzeci stoi, jedna z dziewczynek stoi na krzesełku i góruje nad pozostałymi. Wszystkie dzieci są uśmiechnięte, wszystkie mają przewiązane w pasie lub trzymają w ręku czarne paski, 3 osoby mają srebrny, a 2 osoby dodatkowo złoty. W tle telewizor z wyświetloną tabliczką mnożenia do 100 i plakat matkarate z przyklejonymi karatekami i kolorowymi paskami.

Grupa 25 dzieci w 2 rzędach, z przodu dzieci klęczą , z tyłu stoją. Prawie wszyscy trzymają w rękach kartki, jeden z chłopców trzyma lapbooka, a 2 dziewczynki trzymają plakat. W tle telewizor, tablica i nad nimi alfabet.