Zawody pływackie

W dniu 30.01.2019 nasze dziewczynki w składzie: Śliwińska Aleksandra IVA, Szczudrawa Agata IVD, Chajęcka Otylia VE, Szamotulska Kinga VE, Ziółkowska Kaja VA, Pozorska Wiktoria VIB, Stolińska Patrycja VIC, Kostecka Wiktoria VIIA zajęły II miejsce w zawodach pływackich w klasyfikacji drużynowej szkół w Gdańskich Igrzyskach Dzieci.

 Przed nimi Finał Wojewódzki. Będziemy trzymać kciuki. BRAWO 

W zawodach wystartowało 15 gdańskich szkół podstawowych: SP47, SP2, Pozytywna, II STO, III STO, GASP, SP81, Gedanensis, SP8, de la Salle, SP85, SP12, SP33, Gdańska Szkoła Szermierki, Zespół Szkolno -Przedszkolny nr1

w tym szkoły sportowe z klasami pływackimi.

Tym większy sukces i nasza radość

Szczegółowy przebieg zawodów:

w rocznikach 2006 – 2009, po dwie zawodniczki z każdego rocznika, każda drużyna składająca się z 8 zawodniczek musiała najpierw zmierzyć się w sztafecie 8 x 25 m, aby chwilę później startować w konkurencjach indywidualnych: W młodszej czteroosobowej grupie dziewczęta ścigały się 3 konkurencjach: 25 m stylem klasycznym, 25 m stylem grzbietowym, 25 m stylem dowolnym. Starsza również czteroosobowa grupa oprócz wspomnianych konkurencji rywalizowała również w stylu motylkowym.

Galeria…