Wielki Maraton Czytelniczy 2020/2021

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów klas II- III oraz IV-VIII do uczestnictwa w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu czytelniczego Wielki Maraton Czytelniczy, pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.

Opiekunowie klas II-III: bibliotekarki oraz wych. klasy IIa
Opiekunowie klas IV- VIII: wych. klasy VI f i VII e
Zadaniem maratończyków jest przeczytanie co miesiąc jednej książki z listy lektur opracowanej przez Organizatora i przystąpienie na terenie naszej szkoły do pisemnego testu sprawdzającego jej znajomość i zrozumienie. Tytuł kolejnej lektury do przeczytania jest podany po napisanie testu. Do biblioteki szkolnej zakupiono większość  tytułów (po 1 lub 2 egzemplarzach). Prosimy Rodziców o pomoc w pozyskaniu książek dla swoich dzieci. Regulamin konkursu na stronie Organizatora.
regulamin WMC
lista lektur