Ratujemy Życie – Ogólnopolski Konkurs z Pierwszej Pomocy

W naszej szkole od lat działa Koło Pierwszej Pomocy. Mali ratownicy, którzy wiedzą, jak uratować ludzkie życie wzięli udział w ogólnopolskich zawodach. Reprezentacja  SP 47 przeszła pozytywnie test wiedzy i tym samym zakwalifikowała się do finału. W sobotę 20 maja w Bydgoszczy podczas XI Ogólnopolskiego Konkursu z Pierwszej Pomocy „Ratujemy życie” dla szkół podstawowych naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna z klasy IVA w składzie: Julia Rożek, Jan Jankowski i Mateusz Karczewski.

Wyposażeni w apteczkę i sprzęt ratunkowy musieli udzielić pomocy trzem poszkodowanym w wypadku.  Zadanie nie było proste, gdyż najpierw musieli odnaleźć poszkodowanych w zagajniku, a następnie zmierzyć się nie tylko z resuscytacją krążeniowo- oddechową, ale także poradzić sobie z ciałem obcym w drogach oddechowych, bandażowaniem ran, tamowaniem krwotoku  i wstrząsem pourazowym. Mimo braku wygranej to poradzili sobie bardzo dobrze. Dodatkowo organizatorzy zawodów zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Jaś miał również możliwość udzielenia wywiadu dla TVP. Kto wie, może w przyszłości jako sławny lekarz będzie udzielał wywiadów na co dzień. Wracając z nagrodami z zawodów zgodnie stwierdzili, że za rok ponownie wezmą w nich udział, gdyż bezcenna jest umiejętność ratowania ludzkiego życia.  

Galeria…