Osiągnięcia szkoły 2009/2010

Osiągnięcia w roku szkolnym 2009/2010

 Osiągnięcia uczniów ogólnie

31% uczniów klas IV – VI  z oceną wzorową zachowania;

42% uczniów klas IV – VI z oceną bardzo dobrą zachowania;

Tylko 3 oceny nieodpowiednie zachowania i brak ocen nagannych;

Brak ocen niedostatecznych w klasyfikacji rocznej;

95 uczniów, to jest 44% uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem w klasyfikacji rocznej ( średnia powyżej 4.75 i wzorowa lub bardzo dobra ocena zachowania );

22% uczniów uzyskało  średnią ocen  powyżej 5.2

3 Nagrody Prezydenta

Osiągnięcia humanistyczne:II miejsce SP47 wśród wszystkich szkół biorących udział w konkursie języka polskiego klas V – Gdańskie Lwy, konkurs organizowany przez Gdańską Fundację Oświatową, pod patronatem Kuratorium Gdańsk;II miejsce w wojewódzkim konkursie mitologicznym organizowanym przez SP 47 – Alicja Jarłaczyńska – Kardela;

Klasa VIc – laureatem konkursu „Jesteśmy odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy” Schroniska „Promyk” i Wydziału Edukacji;

Dwa wyróżnienia w konkursie Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku, na recenzję ulubionej książki – Patrycja Kaźmierczak i Justyna Tobolewska;

29 zwycięzców konkursu Gazety Wyborczej na najpiękniejszą pracę dla mamy z okazji Dnia Mamy;

14 wyróżnień w formie zaproszenia na „Bałtyckie Spotkania Ilustratorów” do Ratusza Staromiejskiego, w konkursie na małą formę literacką „Gdańsk. Uśmiechnij się” Nadbałtyckiego Centrum Kultury;

Laureatka ( Monika Piepiórka ) Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, pod patronatem Arcybiskupa Sławoja Leszka – Głódzia, Prezydenta Pawła Adamowicza, Rektora Uniwersytetu Gdańskiego;

Zakwalifikowanie się Moniki Bardo do   20 osobowej  Rady  Młodych ( grupy wybranej spośród kandydatów wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  ) działającej przy Biurze Gdańsk i Metropolia – Europejska Stolica Kultury 2016, której celem było  tworzenie projektów związanych z kandydaturą Gdańska do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury

Wyróżnienie dla grupy i nagroda za najlepszą kreację aktorską   (Anita Dworzańska ) w konkursie teatralnym Archidiecezji Gdańsk „Nikomu nie odmawiaj” – Samorząd Szkolny;

Finalista ( Mateusz Rumiński ) konkursu biblijnego Kuratorium Oświaty w Gdańsku;

I miejsce ( Anita Dworzańska ) i III miejsce ( Malwina Bardo ) w konkursie recytatorskim „Poezja księdza Jana Twardowskiego” SP ….;

I miejsce ( Monika Piepiórka ) w konkursie plastycznym Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku „Pociąg marzeń”;

I miejsce ( Paulina Rohde ) w konkursie Akcji Katolickiej „Ewangelia Łukasza;

 

 

Osiągnięcia językowe
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Multitest” Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie ( Malwina Bardo ) oraz 4 wyróżnienia;II miejsce w wojewódzkim konkursie j. angielskiego SP 47 ( Hanna Went );7 prac w półfinale konkursu plastyczno – językowego POLANGLO wydawnictwa Oxford University Press ( E. Gałązka, A. Józefowicz, M. Konopa, G. Jabłońska, A. Downar, M. Korkosz, P. Hecold );Wyróżnienie w konkursie j. angielskiego dla klas III – POLANGLO ( M. Knopa )

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie j. angielskiego FOX Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Bielsku – Białej ( Paweł Radtke )

 

Osiągnięcia matematyczne
Finalista  konkursu kuratoryjnego Matematyka z przyrodą   ( Mateusz Rumiński );Laureat międzyszkolnego konkursu Ligi matematycznej(III miejsce – Mateusz Rumiński );Dwóch laureatów Gdańskich Lwów: Emilia Gałązka, Mikołaj Konopa;

Dwa wyniki bardzo dobre ( mateusz Rumiński, Anita Dworzańska ) i 6 wyróżnień w Kangurze matematycznym;

 

Osiągnięcia przyrodniczo – ekologiczne:Wyróżnienie dla szkoły w konkursie ekologicznym zbiórki makulatury – STENA Gdynia;II  miejsce w konkursie fotograficznym SP 24 w Gdyni ( Jan Dawidowski );VI nagrodzone miejsce w konkursie Straży Pożarnej „Młodzież zapobiega pożarom” – Anita Dworzańska;

Finalista konkursu kuratoryjnego Matematyka z Przyrodą ( M. Rumiński );

Nagroda dla klasy w konkursie literacko – przyrodniczym „Jesteśmy odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy”- Schroniska w Kokoszkach

 

 

Osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwaI miejsce drużynowo w etapie rejonowym  i  III miejsce w etapie wojewódzkim w konkursie gminnym: Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego; 
Osiągnięcia artystyczne klas I – IIILaureat ( Olaf Rynkiewicz ) i wyróżnienie ( Julia Kozłowska ) w kategorii klas 0 – I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Pałacu Młodzieży i Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego  „Moja droga do szkoły”;I i II miejsce w kategorii klas II – III tego samego konkursu ( Agnieszka Bochnar i Aleksandra Markowska );Trzy laureatki Miejskiego Konkursu Plastycznego Komendy Miejskiej Policji i Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego „Bezpiecznie przez cały rok” ( Joanna Gałązka, Anna Mielnik, Wiktoria Pałasz );

Dziesięciu laureatów Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Miasta Gdańska i Archipelagu Kultury „Inspirowane Chopinem” ( J. Gałązka, P. Mańkowska, A. Pozorska, D. Smoliński, m. Sobolewska, J. Siewielec, N. Kuca, K. Marcinkowski, K. Paszek, J. Szulc )

Główna nagroda i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Święta w Norwegii” Fundacji Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych ( Aleksandra Markowska, Aleksandra Rumińska );

Dwa wyróżnienia w Trójmiejskim Konkursie plastycznym o Tematyce Świątecznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej i Gimnazjum nr 8 ( Maria Babińska, Piotr Stoliński ), dodatkowo 6 prac w wystawie pokonkursowej;

I miejsce i trzy III miejsca w Wojewódzko – Metropolitalnym Konkursie Biblijno – Plastycznym „Ewangelia według św. Łukasza” ( Paulina Rohde I miejsce, Joanna Gałązka, Patrycja Mańkowska, Julia Siewielec );

II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym SP 65 „Mój bajkowy przyjaciel” ( Zuzanna Hanowska );

Dwie laureatki VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Pałacu Młodzieży oraz Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego „Bezpieczne wakacje”

4 laureatów ogólnopolskiego  konkursu  wydawnictwa pomocy logopedycznych KOMLOGO;

 

Osiągnięcia artystyczne klas IV – VI:Dwóch laureatów ( A. Józefowicz, E. Gałązka ) i wyróżnienie ( H. Went ) w konkursie plastycznym ZKPiG nr 5 „Sportowcy olimpijscy widziani oczami dziecka”;16 wyróżnień i zaproszenie na koncert finałowy oraz wystawę prac w konkursie Prezydenta Miasta Gdańska „Gdańsk cool tour Chopin – inspirowane Chopinem”;4 wyróżnienia specjalne ( J. Kamińska, K. Macierz, M. Rygielski, K. Kobierzyński ) i 2 wyróżnienia ( N. Budnik – Zawilska, A. Wojciul ) Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej „Re – bombka”;

Nagroda główna ( M. Bujara ) i dwa wyróżnienia ( Z. Dubiak, P. Mikołajewski ) SP 47 „Mity pędzlem i ołówkiem”;

3 laureatów ( P. Mikołajewski, D. Bejma, B. Gwóźdź ) w konkursie wiceprezydenta Gdyni  „Świat wokół mnie”;

Laureatka ( E.  Gałązka ) konkursu PC Sevvice w Poznaniu „Moja bezpieczna szkoła”;

 

 

Osiągnięcia sportowe:I miejsce w Finale Mistrzostw Gdańska GOKF, w piłce nożnej  klas III – IV;I miejsce w piłce siatkowej TREFL  Gdańsk „Olimpijska Energia”;II miejsce w Finale Mistrzostw Gdańska GOKF w dwa ognie usportowione klas III – IV;

II miejsce w  Mistrzostwach Gdańska Kinder Sport ,  w minisiatkówce;

III miejsce W Pucharze Prezydenta Miasta Gdańska w „Czwartkach lekkoatletycznych”;

III miejsce w Turnieju Miast Miasta Gdańska, w Koszykówce Ulicznej Euro Basket 2009 ;

III miejsce w Lidze Międzyszkolnej GOKF siatkówki chłopców;

IV miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej GOKF w siatkówce chłopców;

V miejsce w Finale Mistrzostw Gdańska GOKF, w trójboju lekkoatletycznym chłopców;

VI miejsce w finale minisiatkówki Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej;

VII miejsce w Finale Mistrzostw Gdańska GOKF w piłce koszykowej chłopców V- VI;

VIII miejsce w Finale Mistrzostw Gdańska GOKF w piłce nożnej chłopców V – VI;

 

 

Osiągnięcia dzieci świetlicowych
            6 laureatów w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ZKPiG w Gdańsku, „Wosna w poezji dziecięcej” ( Adrian Wysocki, Julia Standarska, Weronika Zasińska, Agnieszka Bochnar, Marta Kolas, Katarzyna Bryszkowska )I miejsce i wyróżnienie  ( Bochnar Agnieszka, Kolas Marta )  w II edycji międzyświetlicowego konkursu recytatorskiego wierszy M. Strzałkowskiej ZKPiG nr 6 w Gdańsku „Obrazki wierszem malowane”;Dwa wyróżnienia ( Katarzyna Bareja i Zuzanna Hanowska ) w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym SP 62 „Mój bajkowy przyjaciel”;Wyróżnienie dla świetlicy za przesłanie największej ilości prac w konkursie „Wielkanocny kurczaczek” SP 9 w Sopocie pod patronatem prezydenta Sopotu;

6 laureatów w  Ogólnopolskim międzyświetlicowym konkursie orgiami SP 1 w Mysłowicach ( Nina Jakubowska, Zuzanna Hanowska, Martyna Sobolewska, Paulina Rohde, Agata Łopuszka, Andżelika Potapczuk );

Dwa I miejsca w konkursie plastycznym SP 42 „Dwanaście miesięcy”( Julia Majewska, Marta Kolas );

Trzy wyróżnienia w konkursie plastycznym ZSPiG nr 13 „Maskotka świetlicowa”           ( Karolina Kuszkowska, Marta Jankowska, Anna Mielnik );

I miejsce ( Paulina Rohde ) i dwa wyróżnienia ( Marta Kolas i Weronika Zasińska ) w konkursie plastycznym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie „Bursztynowe drzewo”;

I miejsce ( Klaudia Wiśniewska ) i  wyróżnienie ( Marek Jenczyk ) w konkursie plastycznym Klubu Kultury „Wola” w Krakowie „Legendy krakowskie”;

II miejsce w konkursie plastyczny SP w Bojszowy „Baśniowy zamek”