Odpady – żyła złota

Dnia 24 maja 2017 roku klasa II F uczestniczyła w zajęciach organizowanych w  ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki na wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej. Dzieci poznały różne rodzaje  recyklingu odpadów typowych dla gospodarstw domowych. Uczniowie samodzielnie przygotowali z odpadów nowe przedmioty: pociągi, samoloty, gadżety, biżuterię, ozdoby do domu i wiele innych.

Dzięki temu poznali proste sposoby na powtórne i  kreatywne wykorzystanie już raz użytych przedmiotów tzw. śmieci. Tak przeprowadzony odzysk pozwolił na wytworzenie nowych produktów, które są równie atrakcyjne i nowoczesne co przedmioty dostępne w sklepach. Uczniowie samodzielnie przygotowali świecące polimery z ziemniaka. Zajęcia były bardzo ciekawe.

Galeria…