Enigma. Odszyfrować zwycięstwo.

13 listopada 2018 uczniowie klasy 4d uczestniczyli w warsztatach „Enigma. Odszyfrować zwycięstwo.” w gdańskim Centrum Hewelianum. Zajęcia były ciekawe, dzieci poznały kilka sposobów szyfrowania, a nawet sami zaszyfrowali wiadomość. Potem klasa 4d zwiedziła wystawę interaktywną „Łamigłówka”.

Wszystkie zadania były ciekawe, a ich rozwiązania rzeczywiście wymagały „łamania głowy”. Uczniowie zmierzyli wzrost w calach, łokciach i stopach, sprawdzali czy ich buzie są idealnie symetryczne, poznali fenomen Wstęgi Möbiusa i właściwości Trójkąta Pitagorasa, zastosowali wiele prawideł matematycznych  w rozwiązywaniu zagadek. Okazało sie, że matematyka może być ciekawa i zabawna. Na zakończenie wyjścia klasowego 4d zwiedziła multimedialną wystawę historyczną „WEHIKUŁ CZASU – CZŁOWIEK I POCISK”, gdzie dzieci przebierały się za żołnierzy i strzelały z armat, oczywiście w wirtualnym świecie.

Galeria…