Zdrowe życie Twojego dziecka

Nasza szkoła od lat współpracuje z Ośrodkiem Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka. Instytucja ta zajmuje się promowaniem zdrowia. Między innymi realizuje program „ZDROWE ŻYCIE TWOJEGO DZIECKA” finansowany przez miasto Gdańsk.

Główne cele programu to:

• promowanie zachowań i wskazywanie działań służących zdrowiu,
  • wspieranie wychowania zdrowotnego dziecka,
  • określenie kompleksowego planu postępowania prozdrowotnego dla podopiecznego.

Bezpłatne badania obejmują:

• poradę psychologiczną,
  • poradę żywieniową,
  • ocenę słuchu i wzroku,
  • poradę pediatryczną,
  • ocenę wydolności fizycznej, siły mięśni brzucha oraz gibkości kręgosłupa,
  • ocenę postawy ciała – wykonuje lekarz rehabilitacji ruchowej, a diagnoza jest skierowaniem na zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w naszej szkole.

W tym roku szkolnym z wielospecjalistycznej porady skorzystało 82 sześcioletnich uczniów klas pierwszych.Zespół Promocji Zdrowia dziękuje wszystkim rodzicom badanych dzieci za wzorową postawę i solidność. Podobnie jak w zeszłym roku szkolnym prawie 100 % skierowanych przez nas uczniów odwiedziło ośrodek. Świadczy to o wzrastającej liczbie zachowań prozdrowotnych i dużym zainteresowaniu tematyką zdrowotną.

Szkolny koordynator programu „Zdrowe Życie Twojego Dziecka”