Projekt prozdrowotny „Koszyk Edukacyjny” w naszej szkole.

Z dumą informujemy, że nasza szkoła została nagrodzona, przez władze miasta za wysoką frekwencję w programach zdrowotnych organizowanych w Gdańsku, udziałem w projekcie edukacyjnym „KOSZYK EDUKACYJNY”. Jest to bezpłatny modułowy system szkoleń przygotowany przez interdyscyplinarny zespół specjalistów (lekarzy, dietetyków, psychologów, specjalistów zdrowia publicznego, specjalistów kultury fizycznej).

Projekt ma za zadanie wspierać placówki oświatowe w budowaniu potencjału zdrowotnego, nagradzać je za dotychczasowe działania oraz zachęcać dzieci i dorosłych do podejmowania działań na rzecz zdrowia swojego i innych.

3 i 4 listopada bieżącego roku odbyły się bardzo ciekawe i atrakcyjne warsztaty w klasach pierwszych. 8 listopada 2016 roku o godzinie 17.00 zaprosiliśmy rodziców na wykład mgr Joanny Podoskiej (fizjoterapeutki, licencjonowanego i doświadczonego instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością nowoczesnej formy gimnastyki, wieloletniego pracownika OPZiSDz, promotora zdrowia) pt. „ROLA RODZINY I RÓWIEŚNIKÓW W ROZWOJU MOTORYCZNYM DZIECKA W OKRESIE WCZESNOSZKOLNYM – POWRÓT NA PODWÓRKO”. Wykład przebiegł w miłej atmosferze. Pani magister zapoznała nielicznych uczestników spotkania z charakterystyką rozwoju motorycznego dziecka. Prowadząca przybliżyła słuchaczom ogrom potrzeb ruchowych oraz emocjonalnych dzieci. Odniosła się do dawnych tradycji w zaspokajaniu naturalnej dziecięcej ruchliwości. Scharakteryzowała dzisiejszy model wychowania i opieki nad dzieckiem. Dużo czasu poświęciła roli zabawy w grupie w rozwoju społecznym i emocjonalnym dziecka. Przedstawiła korzyści płynące z aktywności rodzinnej i w grupach rówieśniczych. Słuchacze zapoznali się z pojęciem treningu funkcjonalnego. Ze względu na kameralną atmosferę spotkania znaleźliśmy czas na zadawanie pytań, wymianę doświadczeń w wychowaniu podopiecznych oraz wspomnienia ze swoich podwórek. Rodzice, którzy nie zdołali do nas dołączyć, niech żałują.

Szkolny Zespół Promocji Zdrowia.