Nowości w bibliotece

„Drodzy czytelnicy,
W Naszej bibliotece pojawiły się nowości:
Clive Gifford. „Co wolisz? Starożytni Egipcjanie” – CO WOLISZ? Być faraonem, największą szychą staroegipskiego światka – rządzić krajem, pławić się w luksusie i rozkazywać swoim uniżonym sługom, by robili COKOLWIEK ZECHCESZ?
 Sprawdzisz, dlaczego Egipcjanie jedli strusie i po co Tutenchamonowi było 130 lasek do chodzenia. Dowiesz się, czym jest klątwa faraona i czy ona naprawdę istnieje.
Szafka z trzema półkami, na której znajdują się poukładane książki.
Clive Gifford. „Co wolisz? Wikingowie” – CO WOLISZ? Zostać rabusiem w bandzie wikingów – pływać po morzach, zdobywać skarby i… miesiącami siedzieć w ścisku obok 30 innych cuchnących żeglarzy? Miecz w dłoń, wiatr w żagle i wyruszamy na wyprawę do świata wikingów!
Clive Gifford. „Co wolisz? Starożytni Rzymianie” – CO WOLISZ? Zajadać się świńskim mózgiem, jęzorem flaminga CZY nadziewaną popielicą? Brzmi jak największe paskudztwa świata? Cóż, dla bogatych starożytnych Rzymian to były prawdziwe rarytasy! To co wybierasz? Wkładaj togę oraz sandały i ruszaj w podróż do starożytnego Rzymu!

Clive Gifford. „Co wolisz? Odkrywcy” – CO WOLISZ? Ruszyć na wyprawę we flocie wielkich chińskich statków CZY w malutkim polinezyjskim canoe? W TEJ KSIĄŻCE TO TY DECYDUJESZ, CO CHCESZ ZROBIĆ! Dołączysz do szalonych odkrywców z różnych zakątków świata, którzy za nic sobie mają czyhające niebezpieczeństwa, i przemierzysz z nimi najbardziej niedostępne i najmroczniejsze miejsca na Ziemi.

Cham Jorge. „Oliver objaśnia wszechświat” – Cześć, mam na imię Oliver i skończyłem 11 lat. W mojej klasie jest dużo uzdolnionych osób postanowiłem, że zostanę astrofizykiem i wszyscy będą do mnie mówić „doktorze Oliverze”.

Philip Bunting. „Twój genialny mózg” – „Zabawna, lekka, ale zarazem pouczająca lektura dla dzieci, która może obudzić w nich miłość do zgłębiania niezwykłych tajemnic układu nerwowego!”

Dan Marshall. „Nie do wiary!”- No hej! Jestem S.W.E.N. (System zapewniający Wiedzę, Edukację i Naukę). Dowiedz się wszystkiego o kosmosie, ludziach, zwierzętach, ziemi, nauce i matmie, korzystając z pomocy swojego zaufanego i przemądrego pomocnika-robota S.W.E.N.a

Lesław Dzik. „Szkolne lifehacki. Kiedy szkoła cię wkurza, a ty chcesz robić to, co kochasz” –
Jak się uczyć, kiedy ci się nie chce? (Bo te gry tak bardzo kuszą…) Jak znaleźć czas na pasje? Jakich znajomych unikać w szkole jak ognia. Szkolne lifehacki to książka, która pomoże ci złapać dystans i znaleźć swoją drogę w życiu.

Michelle Elman. „Jak mówić NIE. O wyznaczaniu granic w relacjach, w szkole i w internecie”

– NIE jest ważniejsze niż TAK.  Słowo NIE ma SUPER MOC. Daje siłę. Uczy pewności siebie. Pozwala w pełni decydować. Naucz się DOBRZE mówić NIE!

Praca zbiorowa „Dwa domki” – Hania i Mania zostały sąsiadkami. To świetnie, wreszcie będą miały się z kim bawić! I od teraz mają dwa razy więcej przygód.
BIBLIOTEKA NA WAS CZEKA”