Marzec bogaty w matematyczne wydarzenia

Kwiecień rozpoczął się na dobre, a za nami podsumowanie marca, który był bardzo bogaty w matematyczne wydarzenia.
14.03. Międzynarodowy Dzień Liczby Pi świętowaliśmy już drugi rok z rzędu na słodko. Uczniowie wykazali się niezwykłym kulinarnym talentem oraz kreatywnością w zdobieniu wyPIeków. Podczas kiermaszu zebraliśmy datki na Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz Hospicjum Prenatalne TuliPani w Gdańsku.
20.03. Matematyczny Kangur – tegoroczna edycja międzynarodowego konkursu cieszyła się w naszej szkole rekordową ilością uczestników. Do konkursu podeszło 82 uczniów i uczennic.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki!
Cały marzec – jak co miesiąc w Zabawach z matematyką uczniowie wykonywali prace związane z Królową Nauk. W marcu była to Ludolfina, czyli liczba pi. Sale matematyczne stały się jeszcze bardziej kolorowe!
Mimo, że matematyczny marzec już minął, nie zwalniamy tempa i zachęcamy do kolejnych akcji
Na szkolnej ławce leżą cztery blaszki ciasta. W dwóch z przodu są ciasta w kształcie litery pi, natomiast dwa z tyłu wypełnione są babeczkami, które mają narysowaną z lukru liczbę pi oraz powsadzane toppery z pi.
Na szkolnych ławkach leżą ciasta i babeczki z symbolami liczby pi, z kolejnymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby pi.
Zdjęcie przedstawia wiele pojemniczków i opakowań z babeczkami i ciasteczkami, które mają napisy i toppery z symbolem liczby pi.
Na szkolnym półpiętrze rozstawione są tablice z kolorowymi kartkami (informacje dotyczące liczby pi), nad tablicami wisi banner z rozwinięciem dziesiętnym liczby pi. Przed tablicami rozstawione są ławki, gdzie wolontariusze sprzedają ciasta i babeczki uczniom.
Na zdjęciu jest sala, w której w ławkach siedzą uczniowie pochyleni nad pracami konkursowymi. Dzieci rozwiązują zadania na kartkach.
Na zdjęciu jest sala, w której w ławkach siedzą uczniowie pochyleni nad pracami konkursowymi. Dzieci rozwiązują zadania na kartkach.
Na ławce leżą dwie prace plastyczne wykonane z pomponów i z bibuły przedstawiające liczbę pi. Obok na drewnianej desce, na mchu wykonana jest z szyszek liczba pi. Tuż za nią wykonana jest figura liczby pi pomalowana na złoto. Z przodu, na pracach plastycznych, leży liczba pi uszyta z puchatego materiału.