Kocykowe mistrzostwa szkoły klas I-III

Kocyk to jeden z najczęściej stosowanych przyborów na zajęciach gimnastyki korekcyjnej. Mając to na uwadze, od wielu lat przeprowadzamy Kocykowe Mistrzostwa Szkoły – zawody sportowe dla dzieci z dysfunkcjami aparatu ruchu. Każdą klasę młodszą reprezentuje ośmioosobowa drużyna składająca się z dzieci uczestniczących w zajęciach gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

W bieżącym roku szkolnym ze względu na dużą liczbę oddziałów w rocznikach klas I i II konieczne było przeprowadzenie eliminacji po wcześniejszym losowaniu. Prawo walki w finałach A wywalczyły sobie klasy: I e, b, c, d oraz II a, b, c. Pozostałe oddziały rywalizowały o niżej sklasyfikowane miejsca w finałach B.

W każdym roczniku rozegrano inne konkurencje o rosnącym wraz z wiekiem uczestników stopniu trudności. Najwięcej emocji wzbudziły takie konkurencje jak: KOLOROWE KOCYKI, SZALONE WIADERKA Z KOCYKAMI, KOCYKOWE ZAMIESZANIE, WIELKIE PRANIE oraz KOCYKOWA KOLEJKA LINOWA.

Atmosfera była bardzo gorąca, kibice pięknie dopingowali swoich faworytów. Nauczyciele gimnastyki korekcyjnej gratulują wszystkim klasom udziału i wyników sportowych!

Oto wyniki:

KLASY III