Dzień niepodległości

7 listopada 2014 roku uczniowie klas 0–III uczestniczyli w uroczystej akademii upamiętniającej Święto Niepodległości. Uczniowie klasy III d pod kierunkiem p. Małgorzaty Kowalskiej przedstawili montaż słowno-muzyczny z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy dźwiękach pieśni patriotycznych przedstawione zostały najważniejsze wydarzenia z historii Polski – od rozbiorów do 11 listopada 1918 r.

Uczniowie w zadumie  wysłuchali wiersza Wisławy Szymborskiej „Gawęda o ziemi ojczystej” recytowanego przez Kaję Kuklińską. Całość dopełniły pieśni patriotyczne przygotowane przez chórek szkolny pod opieką p. Urszuli Flisek. Powagę tego święta podkreślały biało-czerwone emblematy przygotowane i noszone przez wszystkich uczniów naszej szkoły.

Galeria…