Bieg po zdrowie

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW piątek 26 września 2014 roku na terenach zielonych szkoły odbyła się masowa impreza sportowo-rekreacyjna „Bieg po zdrowie”. Tego dnia ponad trzysta najmłodszych uczniów i uczennic oraz ich opiekunowie założyli sportowe stroje, by wspólnie dbać o zdrowie na świeżym powietrzu. Naszym sportowym zmaganiom towarzyszyła piękna jesienna aura.

Dzięki temu zrealizowaliśmy wszystkie cele przedsięwzięcia takie jak:

•    promowanie zdrowego stylu życia,

•    wdrażanie do czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu,

•    hartowanie organizmu,

•    propagowanie picia wody,

•    współpraca i współdziałanie w zespołach klasowych,

•    utrwalanie nawyku kulturalnego kibicowania,

•    kształtowanie wydolności ogólnej organizmu i zdolności koordynacyjnych w czasie ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Dzieci z klas młodszych wykonały wspólnie z opiekunami półgodzinny zestaw ćwiczeń kształtujących siłę nóg, ramion i tułowia. Ćwiczyły w miejscu i strumieniem w ruchu.

Ponadto uczniowie i nauczyciele wzięli udział w biegu masowym na terenie zielonym szkoły.    Wyścig klasowych zespołów w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 300 m kończył rywalizację sportową w klasach I i II. Klasy III ponadto zmagały się w wyścigu na dystansie 30 m. Doping był gorący, emocje wielkie. Na wszystkich poziomach klasowych prowadzenie w sztafecie zmieniało się. Było bardzo głośno, zawodnicy dali z siebie wszystko.

Tego dnia wszyscy zostali zwycięzcami, bo zrobili coś dobrego dla swego zdrowia.

Impreza zakończyła się wspólnym piciem wody. Pani Dyrektor Szkoły wręczyła  pamiątkowe dyplomy oraz wyróżniła najszybszych biegaczy klas III na dystansie 30 m dodatkową porcją wody.

Oto wyniki sportowej rywalizacji:

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE KLAS I:

I MIEJSCE – KLASA I A

II MIEJSCE – KLASA I C

III MIEJSCE – KLASA I B

IV MIEJSCE – KLASA I E

V MIEJSCE – KLASA I D

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE KLAS II:

I MIEJSCE – KLASA II B

II MIEJSCE – KLASA II A, D

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE KLAS III:

I MIEJSCE – KLASA III A