Dni mózgu na Uniwersytecie Gdańskim

Dni Mózgu w Trójmieście odbywają się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week). Adresatami są wszyscy: dorośli, młodzież  i dzieci. Podczas wykładów, warsztatów oraz pokazów laboratoryjnych można zgłębić  wiedzę o budowie i funkcjonowaniu mózgu.

Najmłodsi uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w tegorocznych Dniach Mózgu, które odbywały się  na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.Podczas gry dydaktycznej  „Tajemnice zmysłów”  dzieci uczestniczyły w poznawaniu poszczególnych zmysłów ludzkich. Gracze musieli zdobyć wiedzę na temat każdego zmysłu, a za poprawnie wykonane zadania otrzymywali pieczątkę. Zebranie wszystkich pieczątek oznaczało koniec gry. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami.

Galeria…