Safety Smart – Dziko Kocham Bezpieczeństwo

25.09.2014 r. w SP 47 odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z klas I – III. Safety Smart – dziko kocham bezpieczeństwo! To program edukacyjny przygotowany przez UL Incorporation w kooperacji z Disney Educational Production.Celem programu jest przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności bezpiecznego zachowania się w różnych dziedzinach życia, podstaw wiedzy o ekologii oraz o zdrowym i aktywnym trybie życia.

Tematem zajęć było bezpieczeństwo w podróży. Zaprezentowany został film, którego bohaterami są znane i lubiane przez dzieci postacie z filmu „Król Lew”, „Timon i Pumba” oraz „Szalony naukowiec”. Bohaterowie przedstawili temat prosto i zabawnie, jednocześnie podchodząc w poważny sposób do tego, jak należy postępować w danej sytuacji. Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne (testy, łamigłówki, krzyżówki, piosenki, gry i zabawy) utrwalające i potwierdzające wiedzę dzieci pozyskaną podczas prowadzonych zajęć i obejrzanego filmu. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia szkolenia.

Galeria…