Mamy zdrowe kręgosłupy

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWe wrześniu 2014 roku wszyscy uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach na temat zdrowia i higieny kręgosłupa. Na zajęciach dzieci budowały model kręgosłupa i badały jego stabilność. Eksperymentowały, jak ją poprawić. Uczniowie poznali rolę kręgosłupa w organizmie człowieka. Uczyli się przyjmować prawidłową postawę ciała w czasie pracy przy biurku, a także jak odciążyć zmęczone plecy.

Dzieci ćwiczyły alternatywne sposoby siedzenia w ławkach.Pierwszoklasiści dyskutowali  również na temat cech korzystnego dla kręgosłupa tornistra, jak go pakować i nosić.Warsztaty zakończyły się ćwiczeniami korekcyjnymi śródlekcyjnymi.Wychowawcy klas pierwszych otrzymali kolorowe ilustracje do wywieszenia w salach związane z tematyką warsztatów.Wspólnie dostosowaliśmy wysokości ławek i krzeseł do indywidualnych potrzeb dzieci.