Ratownicy z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w naszej szkole

W czwartek 29 października do naszej szkoły przyjechali ambulansem ratownicy z WCPR z Gdańska. Dzięki Pani Natalii oraz Panu Wojtkowi nasi uczniowie mieli okazję wziąć do ręki i obejrzeć wyposażenie profesjonalnego ambulansu. W ramach zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej uczniowie naszych obu świetlic wzięli także udział w pokazie resuscytacji krążeniowo oddechowej z użyciem profesjonalnego defibrylatora.

Zaproszeni do naszej szkoły ratownicy zapoznali uczniów także z wyposażeniem torby ratowniczej oraz obsługą AED. Dzieci żywiołowo reagowały na taką formę zajęć z pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy zaproszonym ratownikom i zapraszamy ponownie w przyszłym roku. Wyrazy podziękowania za współpracę przy organizacji zajęć kierujemy również do mamy Szymona z klasy III A.

Galeria…