Światowy Dzień Mycia Rąk

Trójka dzieci stoi koło zlewu, myjąc w nim dłonie 16 października uczniowie obchodzili Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia było uświadomienie dzieciom, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają zarazki osiadające na brudnych rękach, a także w jakich sytuacjach należy koniecznie myć ręce.

Utrwaliły również kolejne etapy mycia rąk. Przeprowadziły eksperyment „Dlaczego warto myć ręce?” po którym doszły do wniosku, że brud boi się mydła. Wykonały plakat promujący mycie rąk, rozwiązywały zagadki słuchowe i układały historyjki obrazkowe. Dzień ten dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Grupa dzieci stoi w łazience przy lustrze, pokazując ręce  Trójka dzieci stoi koło zlewu, myjąc w nim dłonie