Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Obchodzony 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, którego celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o swoje samopoczucie, był dla naszej społeczności szkolnej inspiracją do obchodów Tygodnia Zdrowia Psychicznego.

Od 7 do 11 października uczniowie mogli uczestniczyć w różnych aktywnościach ukierunkowanych na uważne dbanie o swoje potrzeby psychiczne.  W tych dniach, szczególnie dbaliśmy o dobrą atmosferę w czasie zajęć oraz przerw międzylekcyjnych. Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych z panią pedagog: „Zdrowe i pogodne życie” .
Na drzwiach do sal lekcyjnych oraz w różnych widocznych miejscach zamieszczono plakaty, cytaty i myśli wspierające uczniów i nauczycieli. Na korytarzu szkolnym pojawiła się  również gazetka związana z tematem Zdrowia Psychicznego .
W czasie przerw międzylekcyjnych słuchano muzyki. Młodsi uczniowie mieli możliwość odstresowania się i wyciszenia biorąc udział w relaksacyjnych przerwach. Przy dźwiękach kojącej, uspokajającej muzyki oraz krótkich ćwiczeniach uczniowie odpoczywali i nabierali sił na kolejne lekcje.

W pokoju nauczycielskim wywieszono plakat nt. metod poprawy dobrostanu psychicznego nauczycieli.

W świetlicy ćwiczyliśmy świadomy oddech i dbaliśmy o relaks podczas zabaw ruchowych i sportowych. Codziennie na facebooku szkoły oraz na terenie szkoły, pojawiały się kody QR z pomysłami na spędzenie jesiennej pory.
To był ważny tydzień, pełen pozytywnych emocji. A wszystkie podejmowane działania przekonały nas, że dobrze zadbać o zdrowie psychiczne tak samo, jak o zdrowie fizyczne.