Sambor Godziszewski- kl.4b MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA SP47

We wrześniu bieżącego roku szkolnego w naszej szkole został zorganizowany i przeprowadzony konkurs o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia SP47 w ramach obchodów V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day – WTM Day). W tegorocznej edycji zmagań konkursowych wzięło udział 72 uczniów z czterech klas czwartych.

30
Głównym celem tego przedsięwzięcia było propagowanie zabawowej formy uczenia się i nauczania matematyki oraz kształcenie umiejętności zastosowania rachunków pamięciowych do rozwiązywania ciekawych zadań praktycznych.

Po przeprowadzeniu wstępnych eliminacji w poszczególnych klasach, komisja konkursowa zakwalifikowała do finału konkursu następujących uczniów:

Małgorzata Morawska kl. 4a
Sambor Godziszewski kl. 4b
Adam Zasiński kl. 4c
Weronika Majewska kl. 4d.

Finaliści reprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom wykonywania obliczeń pamięciowych z zastosowaniem mnożenia i dzielenia a także doskonale potrafili wykorzystać swoje umiejętności do rozwiązywania zadań praktycznych.

MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA SP47 został uczeń
Sambor Godziszewski- kl.4b.

Adam Zasiński kl.4c, Małgorzata Morawska kl.4a oraz Weronika Majewska kl.4d zdobyli tytuły Wicemistrzów.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zespół matematyczny SP47