Tydzień zdrowego kręgosłupa

W ramach obchodów „Tygodnia Zdrowego Kręgosłupa” przygotowano i rozdano ulotki o wczesnym wykrywaniu bocznego skrzywienia kręgosłupa u dzieci rodzicom przyszłorocznych klas pierwszych i zerowych. W czerwcu 2015 roku nauczyciele gimnastyki korekcyjnej zorganizowali wystawę ilustracji na temat zapobiegania wadom kręgosłupa. Poruszała ona takie tematy jak:

• budowa kręgosłupa,
  • różnice między postawą prawidłową i nieprawidłową,
  • rodzaje zniekształceń kręgosłupa,
  • higiena kręgosłupa na co dzień,
  • odciążające kręgosłup pozycje ciała,
  • szkolny zestaw porad jak dbać o zdrowe plecy.

W tym tygodniu dzieci na zajęciach gimnastyki korekcyjnej brały udział w akcji „DZIECI MAJA GŁOS”, która polegała na wykonaniu zestawu 10 ćwiczeń dla zdrowia kręgosłupa i oddaniu głosu na najfajniejsze z nich. Zwyciężyło ćwiczenie numer 8 zdobywając ponad sto głosów popularnie zwane „nietoperzem”.

W klasach starszych nauczyciele wychowania fizycznego omówili zagadnienia higieny kręgosłupa. Uczniowie wzmacniali mięśnie posturalne w formie ćwiczeń na obwodach stacyjnych oraz zabaw ruchowych z elementami gimnastyki korekcyjnej.

Galeria…