Wielka zbiórka książek – Zapraszamy do zaczytanego świata!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców do udziału w zbiórce książek dla dzieci i młodzieży. Jest to ogólnopolska kampania społeczna pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która ma na celu utworzenie bibliotek w szpitalach, domach dziecka, hospicjach.

Dzięki tej akcji chcemy, aby mali pacjenci zapomnieli o chorobie. Przez miesiąc od 23 kwietnia 2016 r. do 22 maja 2016 r. nasza szkoła będzie zbierała książki (nie muszą być nowe, ale powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży – 0 – 18 lat).

Przy wejściu do szkoły będzie ustawiony oplakatowany pojemnik, do którego będzie można składać książki.

Dzięki udziałowi w akcji staną się Państwo współtwórcami największego w Polsce poruszenia społecznego promującego czytelnictwo!

Zapraszamy do współpracy!