Światowy tydzień przedsiębiorczości w SP47

W dniach 14 – 18 listopada 2016 roku, po raz dziewiąty w Polsce, został zorganizowany Światowy Tydzień Przedsiębiorczości,  realizowany jednocześnie w 120 krajach. Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. W ramach  Tygodnia Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod honorowym patronatem Ministra Rozwoju,  zaprosiła szkoły uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie Otwarta firma.

Nasza szkoła skorzystała z tego zaproszenia i po raz pierwszy przystąpiła do udziału w nim, wzbogacając tym samym  ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia w terenie, przygotowujące naszych uczniów do świadomego wyboru przyszłej ścieżki edukacyjnej. W ramach tego projektu nasi uczniowie odwiedzili następujące instytucje: Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego (kl. 4d), Komisariat I Policji w Gdańsku (kl.4a), Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Gdańsku (kl. 3b), Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku (kl. 5d i kl. 6b). Każda z tych instytucji otrzymała certyfikat potwierdzający udział w realizacji projektu. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy pomogli  zorganizować wyjścia i zwiedzanie wymienionych instytucji,  w szczególności: Panu prof. Marianowi Sęktas, Pani Agnieszce Zasińskiej, Pani Emilii Karczewskiej, Pani Joannie Wielkopolan i Pani Elżbiecie Siluk. Dziękuję również  wychowawcom i  opiekunom, dzięki którym liczne wycieczki nie zakłóciły codziennych zajęć  pozostałych uczniów naszej szkoły.

Galeria…