Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku obchodziliśmy w naszej szkole już dziewiątą edycję tego konkursu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki.

Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest to doskonała okazja dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych zaległości” po wakacjach. Pomysłodawcą Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest pan Andrzej Grabowski – wielki pasjonat niecodziennych sposobów nauczania matematyki i autor Kart Grabowskiego. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 20 uczniów klas czwartych naszej szkoły. Każdy uczestnik indywidualnie odpowiadał na wylosowane przez siebie zestawy pytań. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta a poziom – bardzo wysoki.

Laureatami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w roku szkolnym 2019/2020 zostali:

Wojciech Olewniak kl. 4b – I miejsce,

Maja Wielkopolan kl.4b – II miejsce,

Tomasz Gadomski kl.4b – III miejsce,

Krystian Werbiński kl. 4b – III  miejsce,

Justyna Siwik kl.4a – IV miejsce.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zespół Matematyczny SP47.   

Galeria…